Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

„Nors aktyvioji klasė veikia tik gerą pusmetį, atrodo, kad dirbti po senovei nė nebemokėtume“, - prisipažino Vydmantų gimnazijos pirmokų mokytoja Jolanta Salienė, kuri, kaip ir jos kolegės pradinių klasių mokytojos, jau patyrė, ką gero gali duoti pačios naujausios technologijos.

Pradinių klasių mokytoja Jolanta Salienė (nuotr. dešinėje) teigė, jog naudojant aktyviąsias priemones vaikus lengviau sudominti mokymosi procesu.

Dirbant su aktyviąja lenta bei pulteliais, mokytojui atsiranda galimybė labai greitai gauti informaciją, kaip vaikas įsisavino mokomąją medžiagą, mokytojui nebereikia taisyti sąsiuvinių, sutaupoma popieriaus, mokymosi procesu lengviau sudominti vaikus. Aktyviosios priemonės daugiausia naudojamos matematikos, lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo žinioms įsisavinti, su šiomis priemonėmis dirba visos 5 Vydmantų gimnazijos pradinių klasių mokytojos.

„Aktyviosios priemonės – itin pasiteisinusi investicija, ir mokytojos jau nebenorėtų dirbti be aktyviosios lentos, – teigė Vydmantų gimnazijos direktorė Asta Burbienė. – Toks darbas taupo laiką, su aktyviosiomis priemonėmis yra įdomu dirbti, jos skatina gerąją mokinių motyvaciją.“ Vydmantų gimnazija – viena iš 30 šalies mokyklų, kurioje intensyviai kuriamos aktyviojo ugdymo sistemos. Pasirinkus informacinių technologijų vystymo kryptį, ties aktyviąja klase nesustota – gamtos mokslų kabinete įrengtos 25 mokymosi vietos, kurių kiekvienoje gali būti naudojamas planšetinis kompiuteris.

„Tai – naujos galimybės tiek mokytojui, tiek mokiniui: užduotys pasiunčiamos į planšetinį kompiuterį, ir kiekvienas mokinys gali dirbti sau patogiu tempu. Mokytojas gi savo kompiuteryje mato, kaip mokiniui sekasi atlikti užduotis. Mokymasis tampa aktyvus, ir nebelieka pasyviųjų vaidmens, - technologijų pranašumus įvardino mokyklos direktorė. – Motyvacija labai dažnai priklauso nuo mokytojo, kurio valioje ir yra ieškoti būdų sudominti vaiką taip, kad šis darytų pažangą. Manau, jog vienas iš būdų ir yra aktyviosios priemonės.“

Vydmantų gimnazijos laukia ir stambi investicija – iš Valstybės investicinės programos lėšų šiai mokyklai numatyta skirti 200 tūkst. Lt, arba beveik 58 tūkst. Eur, gamtos mokslų laboratorijai įsteigti ir sporto salės daliniam remontui atlikti. Gimnazijos direktorė viliasi, kad naujuosius mokslo metus mokyklos bendruomenė pasitiks turėdama ir laboratoriją, ir atnaujintą sporto salę.

Vydmantų gimnazijoje šiuos mokslo metus pradėjo apie 300 mokinių, juos moko 33 pedagogai, su mokiniais dirba psichologas, logopedas, specialusis pedagogas, veikia šiuolaikiška biblioteka, kurios darbuotojos – daugelio renginių iniciatorės ir sumanytojos.

Gamtos mokslų kabinete įsteigtos 25 darbo vietos su planšetiniais kompiuteriais, kurie suteikia naujų mokymo bei mokymosi galimybių mokytojams ir mokiniams.

„Mūsų mokykla gali pasigirti patogia geografine padėtimi – čia patogu mokytis ne tik vietos ir aplinkinių kaimų vaikams: reikalui esant, patogu atvažiuoti ir iš Kretingos, ir iš Palangos, – teigė A. Burbienė. – Mūsų pedagogų pastebėjimu, nedidelėje gimnazijoje paranku mokytis jautresniems, uždaresniems vaikams, tokiems, kurie sunkiai pritampa prie didelio kolektyvo. Matome, kaip pas mus patekę jautresni vaikai pradeda pasitikėti savo jėgomis, netgi tampa lyderiais ir sėkmingai įgytus įgūdžius pritaiko būdami studentais.“

Siekiant mokymo ir mokymosi kokybės, Vydmantų gimnazijoje yra numatytos vadinamosios pagalbos valandos, mokinių mėgstami verslumo ir finansinio raštingumo moduliai, tvarkos vaikai išmoksta prižiūrėdami savo laisvalaikio kambarį, sudarytos visos galimybės dalyvauti saviraiškoje, ypač didelis dėmesys skiriamas sportinei veiklai – populiarėja badmintonas, smiginis, šaudymas, šaškės ir šachmatai, įsitvirtinusios ir tradicinės sporto šakos – futbolas, krepšinis.

„Stengiamės mokykloje sukurti pasitikėjimu grįstus santykius, mums labai svarbu ir vaikų saugumas. Gimnazija nėra didelė, todėl turime galimybę pažinti kiekvieną vaiką, matyti jo nuotaikas, sėkmes bei nesėkmes. Nenutylime vaikų prasižengimų, reaguojame į patyčias, ir mokiniai labai gerai žino, kad negerovių savieigai nepaliekame“, - nerašytas mokyklos taisykles apibūdino A. Burbienė.

Anot jos, šiuo metu visi išgyvena intensyvų permainų laikotarpį, todėl pedagogai kasdien susiduria su daugybe iššūkių, kurių vienas – pažadinti mokinių kūrybiškumą, įžiebti jų smalsumą ir taip paskatinti norą mokytis.

„Bendru pedagogų bendruomenės sutarimu vaikams suteikiame laisvės, bet tuo pačiu įpareigojame juos būti atsakingais – už save, už savo aplinką, už galutinį mokymosi rezultatą“, - esminį auklėjimo principą atskleidė mokyklos direktorė.

*

Prasidėjo mokinių priėmimas į Vydmantų gimnazijos (Mokyklos g. 4, Vydmantai) I – VIII ir I – IV (IX – XII) gimnazijos klases.

Registracija vyks iki kovo 15 dienos.

Pirmumo teisę būti priimtiems į I – IV klases (pradinio ugdymo programa) ir V – VIII kl. (pagrindinio ugdymo programos I dalis) turi mokiniai, gyvenantys gimnazijai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje: Vydmantų gyvenvietėje, Kiauleikiuose, Pryšmančiuose, Parąžėje, sodininkų bendrijoje „Medvalakis“.

Pageidaujantys mokytis gimnazijoje laukiami darbo dienomis nuo 8 iki 16 val. Atvykstantiems mokiniams sudaromos galimybės susipažinti su ugdymosi aplinka, pabendrauti su mokytojais.

Pageidaujantiems mokytis I – IV gimnazijos klasėse (IX – XII kl.) teritorijų apribojimai netaikomi.

Išsamesnės informacijos galima pasiteirauti tel. (8 445) 72122.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas