Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Maždaug prieš dešimtmetį veisti ir auginti mėsinius triušius Ispanijoje išmokęs kretingiškis Vaidas Purmalis savo verslą Tūbausiuose sėkmingai plėtoja toliau. Lig šiol turėjęs vietinei rinkai pakankamą, o dabar atidaręs kur kas erdvesnę, Europos Sąjungos standartus atitinkančią, skerdyklą, 40 proc. triušienos jis jau eksportuoja ir į Latvijos „Rimi“, be to, šiuo metu kontaktus mezga Skandinavijos šalyse.

Vaido Purmalio triušidėje šiuo metu – apie 10 tūkst. mėsai auginamų balto pūko ilgaausių. Paklaustas, ar negaila jų, tokių gražių, skersti, verslininkas tik nusišypsojo: „Nespėju prisirišti“.

Kiek į naująją skerdyklą investavo, verslininkas nutylėjo, tik pridūrė, jog su bankais padraugauti teko.

Vaidas juokėsi prisiminęs pačią triušininkystės verslo pradžią. Kai 2000 m. uždarbiauti vyko į provinciją Ispanijoje, iš pradžių, sako, net nenutuokęs, kokį darbą ten teks dirbti, ieškojęs bet kokio. Iki tol nieko bendra su žemės ūkiu neturėjęs vyras apsidžiaugė, kai vienas triušių augintojas priėmė į savo fermą mėšlo mėžti. „O ką kita kas galėjo pasiūlyti? Kai nemoki kalbos, darbas renkasi tave, ne tu – darbą,“– pokštavo Vaidas.

Savininkui kretingiškis įtiko, tad po kurio laiko gavo kur kas „kvalifikuotesnes“ pareigas – šerti triušius, kuopti ir prižiūrėti gardus.

Svetimoje šalyje su savo šeima praleidęs 5 metus, Vaidas puikiai išmoko kalbėti ispaniškai, o, artimiau susipažinęs su šeimininku ir jam pažadėjęs nebūti konkurentu Ispanijoje, iš jo išmoko ne tik auginti, bet ir veisti triušius. „Brandinau mintį tokį verslą pradėti grįžęs į Lietuvą. Iki išvykstant į Ispaniją verčiausi mašinų verslu, turėjau automobilių plovyklą. Bet juk mašinos žmogui tai reikia, tai – ne, o valgyti – visada“,– radęs verslo nišą, džiaugėsi Vaidas. Pirmieji 6 pūkuoti ilgaausiai į Tūbausius 2006-aisiais kartu su Purmalių šeima ir parkeliavo iš Ispanijos. O šiandien fermoje – jau 10 tūkstančių mėsai auginamų Kalifornijos ir „hiplų“ mišrūnų. Šių veislių triušiai gali užaugti iki 5–6 kg svorio, tačiau Vaidas juos skerdžia pasiekusius 1 ar daugiausiai 1,5 kg. „Jei perauginsi, mėsa taps kieta kaip guminė. Mažesnių mėsa ir skanesnė, ir vertingesnė. Triušieną aš parduodu tik šviežią, nešaldytą“,– sakė V. Purmalis.

Lietuvoje triušių mėsą jis tiekia didiesiems „Iki“ prekybos centrams, o neseniai ja pradėjo prekiauti ir Kretingoje esanti Vilijos ir Vlado Baltuonių kalakutienos krautuvėlėje.

Paklaustas, kas šiame versle sunkiausia, verslininkas atsakė, jog griežtai laikytis sutarčių ir nustatytomis dienomis – nesvarbu, ar šventė, ar ne – prekybos centrams patiekti nustatytą produkcijos kiekį. „Todėl viskas mano fermoje vyksta pagal griežtai sudėliotą tvarką: kartą per savaitę pateles dirbtiniu būdu apsėklinu, kartą per savaitę jos atveda maždaug po 9 palikuonis, iki reikiamo dydžio užaugintus triušius skerdžiame dukart per savaitę“, - patikino verslininkas.

Anot V. Purmalio, per mėnesį iš viso paskerdžiama apie 2 tūkst. triušių. Fermoje jis sukasi ne vienas – jo pagalbininkė, kurią pats vadina dešiniąja ranka, – čia pat, Kurmaičiuose, gyvenanti Zina Juršienė.

Ilgaausiai triskart per savaitę gauna kombinuotųjų pašarų. Žiemą kiekvienas suaugęs triušis per parą jų suėda po 150 g, o vasarą – po 100 g. Mažiesiems normos nėra – jie gali ėsti tiek, kiek nori. Šviežias vanduo į triušidėse įrengtas girdyklas atiteka automatiškai iš vandentiekio.

Triušių kailius per tarpininkus V. Purmalis eksportuoja į Portugaliją. Už vieną tegauna tik 70 lietuviškų centų, tačiau vis tiek patenkintas, antraip, sako, neturėtų jų kur dėti, tektų rūpintis utilizavimu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas