Praėjusį savaitgalį Regionų krepšinio lygoje (RKL) A divizione sėkmingai rungtyniavo Arimanto Mikaločiaus treniruojami „Kretingos“ krepšininkai, sugebėję iškovoti dvi pergales ir pakilti į VII turnyrinės lentelės poziciją.

Savoje aikštėje „Kretinga“ iš esmės sutriuškino Panevėžio „Bangenę-Aiverą“.

p>Sausio 23 dieną „Kretingos“ vyrų krepšinio rinktinė išvykoje 85:68 (21:13; 26:16; 16:20; 22:19) nugalėjo Kauno rajono ,,Sabonio -ASU/Tornado” (7 pergalės, 14 pralaimėjimų) komandą. Antrąjį kėlinį 4 taikliais tritaškiais pradėję Kretingos krepšininkai spurtavo ir susikrovė 14 taškų pranašumą (13 min. - 32:18), o į ilgąją pertrauką ilsėtis išėjo pirmaudami 18 taškų (47:29). Trečiajame ketvirtyje kretingiškiai įgijo triuškinamą 26 taškų persvarą (24 min. - 59:33) ir nors IV ketvirčio pradžioje kauniečiai sumažino skirtumą iki 9 taškų (33 min. - 65:56), kretingiškiai nebeleido toliau artėti ir iškovojo įtikinamą pergalę. „Kretingos“ komanda šiame susitikime pasiekė du šio sezono rekordus: atkovojo daugiausiai – 46 - kamuolių ir atliko daugiausiai – 27 -rezultatyvių perdavimų.

Šiose rungtynėse Kretingos ,,Kretingai“ atstovavo: Rytis Zabita (10/12 dvitaškiai, 13 atk. kamuolių, 35 naud. balai) - 21, Domantas Šimaitis - 18, Linas Jonuška - 12, Martynas Airošius (9 atk. kamuoliai, 11 rez. perdavimų) ir Jurgis Petrauskas (7 rez. perdavimai) – po 10, Mindaugas Lukauskas (9 atk. kamuoliai) - 5, Gediminas Drungys - 4, Šarūnas Stankus - 3, Valdas Raudonis - 2, Henrikas Lubinas.

Sausio 24 dieną kretingiškiai namuose 90:69 (32:20; 22:14; 16:18; 20:17) sutriuškino Panevėžio ,,Bangenę-Aiverą” (12 pergalių, 9 pralaimėjimai). Galingai rungtynes pradėję kretingiškiai jau 4-ąją susitikimo minutę įgijo dviženklę persvarą (15:4), o po dviejų kėlinių pirmavo 20 taškų (54:34). Įpusėjus III kėliniui šeimininkai įgijo rekordinę 27 taškų persvarą (63:36) ir rungtynių baigtis tapo aiški.

Šiose rungtynėse ,,Kretingai“ atstovavo: Martynas Airošius (8 atk. kamuoliai) - 19, Domantas Šimaitis - 16, Rytis Zabita (11 atk. kamuolių) - 14, Gediminas Drungys ir Linas Jonuška – po 12, Jurgis Petrauskas - 11, Mindaugas Lukauskas - 4, Valdas Raudonis - 2, Ramūnas Strazdauskas ir Henrikas Lubinas.

Vyriausiasis komandos treneris Arimantas Mikaločius, komentuodamas savaitgalio rungtynes, teigė: ,,Savaitgalis buvo labai sėkmingas rezultatais ir ypač džiugino žaidimas ginantis. Varžovams neleidome įmesti daugiau negu 70 taškų, dėl to mums lengviau pasiekti pergales. Iškovojome dvi svarbias pergales, kurios mums suteikė galimybę pakovoti dėl aukštesnės vietos turnyrinėje lentelėje. Liko dar 9 rungtynės, reikia jas sužaisti kuo geriau ir pabaigti reguliarųjį sezoną užėmus kuo aukštesnę vietą”.

Savaitgalį „Kretingos“ komandos laukia dvi išvykos - akistatos su RKL A diviziono lyderiais: penktadienį prieš „Tauragės“ krepšinio klubą (19 pergalių, 2 pralaimėjimai), o šeštadienį - prieš Telšių ,,Telšius” (19 pergalių, 2 pralaimėjimai).