Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Inovacijomis garsėjanti uždaroji akcinė bendrovė „Terekas“ šiemet sukūrė ir pateikė rinkai 50 proc. našesnę PET butelių gamybos technologiją ir už ją pelnė Lietuvos pramonininkų konfederacijos 2014 metų aukso medalį. Be to, „Terekas“ pripažintas sėkmingai dirbančia Lietuvos įmone.

Juozo Maksvyčio (centre) rankose – dar vienas aukso medalis už inovatyvų įmonės „Terekas“ 2014 metų gaminį. Dešinėje – Premjeras Algirdas Butkevičius, kairėje – Pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.

Su našesne technologija – į užjūrio rinkas

Aukso medalį už inovatyvų 2014 metų gaminį – 50 proc. našesnę už įmonės jau gaminamą PET (plastiko) butelių gamybos technologinę įrangą „LITO 6“ – bendrovės „Terekas“ vadovui ir savininkui Juozui Maksvyčiui įteikė šalies Premjeras Algirdas Butkevičius Vilniuje gruodį Pramonininkų konfederacijos organizuotame tradiciniame renginyje.

Įmonės „Terekas“ konstruktoriai, inžinieriai, padedami Kauno technologijos universiteto mokslininkų, „LITO 6“ kūrė dvejus su puse metų. „LITO 6“ per 1 val. pagamina 9 tūkst. PET butelių, senesnė įranga – 6 tūkst. J. Maksvytis pripažįsta, jog 50 proc. padidinti įrangos našumą buvo didelis iššūkis. „Dešimt procentų padidinti gali, vaizdžiai tariant, stipriau paspaudęs ir tą patį pedalą, tačiau 50 proc. – viską turi keisti. Todėl pakeisti teko daug įrangos mazgų, kitų detalių. Jas ne vieną kartą perrinkinėjome taisydami klaidas, kol pasiekėme užsibrėžtą rezultatą“, - teigė J. Maksvytis, pažymėjęs, jog šiam projektui – pasitelkti mokslininkus – įmonė buvo gavusi apie 200 tūkst. Lt ES paramos.

Aukso medaliu Lietuvoje įvertintą „LITO 6“ PET butelių gamybos technologinę įrangą „Terekas“ pristatys ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinkai kitąmet kovo mėnesį Majamyje vyksiančioje parodoje, kuri yra gerai žinoma Amerikos žemyne. Į parodą įranga bus išgabenta laivu sausio pabaigoje. „Norėdami įeiti į seniai ir daug plastikinės taros naudojančią jos gamintojų prisotintą Amerikos rinką, turime būti kažkuo pranašesni, ir mūsų pranašumas – aukštas įrangos našumas“, - sakė J. Maksvytis.

„LITO 6“ jau turi užsakovą

Šių metų lapkričio pradžioje Čikagoje ir Niujorke vykusiose parodose „Tereko“ atstovai pasirašė pirmą „LITO 6“ pardavimo į JAV sutartį. „Tai pirmas mūsų toks solidus kontraktas JAV. Balandžio mėnesį įrangą išsiųsime, o birželį ji jau turi pasiekti užsakovą“, - sakė J. Maksvytis.

Įrangą perkanti JAV kompanija „Tereko“ produkciją atrado per „Tereko“ partnerius Kanadoje, pirkdami šių su „Tereko“ įranga pagamintą PET tarą.

Prieš pasirašydami sutartį JAV kompanijos atstovai atvyko į Lietuvą, į „Tereko“ įmonę Kretingoje ir atliko technologinės įrangos „LITO 6“ gamybos auditą. „Tereko“ įmonėje Kretingoje lankėsi ir šios kompanijos viceprezidentas – žydų tautybės žmogus. „Dėl antisemitizmo apraiškų Lietuvoje šio garbaus svečio galėjome ir nesulaukti. Atvykti ryžosi lydimas mūsų partnerio iš Kanados“, - apie netikėtas kliūtis pasakojo J. Maksvytis. Naujų įrangos užsakymų į JAV „Tereko“ vadovas tikisi po Majamio parodos. „Terekas“ yra pasiruošęs šaknytis JAV rinkoje: turi savo inžinierių–techniką Kanadoje, kuris rūpinsis ir JAV įdiegtos „Tereko“ įrangos priežiūra. „Lygiagrečiai su įrangos tiekimu būtina išspręsti jos techninio serviso klausimus, nes čia kaip su lengvųjų automobilių pardavimu – jeigu automobiliams nėra serviso, stop ir pardavimams“, - tvirtino J. Maksvytis.

Žingsnis į JAV rinką – pirmos sutarties tiekti „Tereko“ PET technologinę įrangą „LITO 6“ pasirašymas. Juozas Maksvytis – pirmas iš kairės.

Gamybą plečia į Skandinavijos šalis

Jau 22 metus veikianti bendrovė „Terekas“ yra pirmoji pasaulyje kompanija, gaminanti ir PET tarą, ir PET taros formavimo įrenginius. Šiandieną ji yra vienintelė pūtimo įrangos ir didžiausia PET taros gamintoja Baltijos šalyse. Įmonės produkcija gerai žinoma tiek Rytų, tiek Vakarų Europoje.

„Nėra to blogo, kas neišeitų į gera“, - sakė J. Maksvytis, kalbėdamas apie Lietuvos ir Rusijos politinių bei ekonominių santykių krizę. „Terekas“ laimėjo net keturis konkursus tiekti įrangai Baltarusijos įmonėms. „Į Baltarusijos rinką grįžome praėjus maždaug ketveriems metams. Jiems (baltarusiams, - aut. past.) tiek daug užsakymų į Rusiją, kad su savo technologijomis jų nebespėja atlikti. Ateinančiais metais „Tereko“ PET butelių gamybos ir pilstymo į juos įrangą montuosime trečiame pagal gamybos apimtis Baltarusijos pieno kombinate. Šios linijos našumas bus 12 tūkstančių butelių per valandą“, - teigė J. Maksvytis. Verslininkas pasidžiaugė, kad į Rusiją „Terekas“ eksportavo labai mažai. „Vengėme rizikos ir tai pasiteisino, ypač nuvertėjus rubliui“, - sakė jis. Paklaustas, ar nebijo rizikuoti Baltarusijoje, pripažino, jog ir čia rizika yra nemaža. „Bet turime akredityvą: pinigai iš Baltarusijos laikomi tarpiniame – europiniame – banke, ir kai tik pasiunčiame produkciją, iš šio banko į mūsų įmonės sąskaitą įplaukia pinigai“, - aiškino verslininkas.

Bendrovės „Terekas“ plėtra orientuota į gerokai saugesnes Vakarų šalių rinkas. Stokholmo priemiestyje sėkmingai veikia „Tereko“ dukterinė įmonė „Terekas Sweden“. Įmonėje Švedijoje dirba specialistai iš Lietuvos. PET tarai gaminti naudojama Kretingoje pagaminta technologinė įranga ir iš Kretingos atsivežta žaliava.

„Įmonės Kretingoje metinė apyvarta siekia apie 42 mln. Lt. Planuojame, jog per 3-4 ateinančius metus įmonės Švedijoje metinė apyvarta bus apie 2 kartus didesnė negu Kretingoje, ir sieks apie 80 mln. Lt. Tokie planai, o kaip pavyks – matysime. Krypčiai į Vakarų, o ne į Rytų rinkas palankūs yra ir bankininkai“, - teigė J. Maksvytis, neslėpdamas, jog ir 2015 metais į įmonės plėtrą Skandinavijos šalyse bus nukreiptos didžiausios „Tereko“ investicijos, pajėgos.

Plėtrai į Skandinavijos šalių rinką „Terekas“ įdiegė standartą BRC. „Tai labai svarbus standartas šios rinkos maisto pramonei, žymintis užtikrintą gaminio kokybę“, - pažymėjo J. Maksvytis.

Kolektyvo branduolys – inžinieriai

„Tereko“ įmonėje Vytauto gatvėje Kretingoje dirba apie 120 žmonių. Daugiau kaip pusė jų – inžinieriai. J. Maksvytis didžiuojasi ne vien kolektyvo aukšta kvalifikacija, bet ir jaunu amžiumi – kolektyvo amžiaus vidurkis yra 34 metai.

Kai ankstyvą rytmetį nenutrūkstamas automobilių srautas su vykstančiais į darbą pajuda iš Kretingos į Klaipėdą, priešinga kryptimi rieda apie 16 lengvųjų automobilių su „Tereko“ darbuotojais. „Mums reikia kvalifikuotų metalo apdirbimo, IT, kitų specialistų, Kretingoje jų tiek nėra“, - sakė J. Maksvytis.

„Terekas“ yra atviras jaunimui. Įmonėje Kretingoje mokinių ekskursijas jau priima pagal grafiką. „Pagal grafiką per mėnesį priimame po 2-3 jaunų ekskursantų grupes. Grafiko prireikė, kai atskiromis dienomis tekdavo priimti ir ne po vieną grupę. Atvažiuoja mokiniai ir iš kitų šalies miestų, Telšių, Plungės. Norime, kad jaunimas susipažintų su konstruktorių, inžinierių darbu, sužinotų, kuo laboratorijoje užsiima laborantai, ir suprastų, kad dirbti įdomų darbą bei uždirbti galima ir Lietuvoje, lietuviško kapitalo įmonėje“, - kalbėjo J. Maksvytis, pabrėždamas, jog visi ankstesni ir paskutiniai bendrovės „Terekas“ laimėjimai yra viso bendrovės kolektyvo darnaus darbo vaisius. „Ačiū visiems darbuotojams už jų triūsą, pasišventimą darbui. Viltingų Naujųjų metų“, - savo įmonės žmonėms linkėjo „Tereko“ vadovas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas