Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Rūpesčiui jaunimu trūksta žmogiškųjų resursų

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Aktualijos
  • 2014-12-16

Vis atsinaujinant diskusijoms dėl nepakankamo dėmesio jaunimo užimtumui Kretingoje, delegacija, sudaryta iš Kretingos rajono savivaldybės tarybos, Jaunimo reikalų tarybos, Švietimo skyriaus atstovų, gerosios patirties sėmėsi Skuodo mobilaus jaunimo centre.

Kretingos rajono savivaldybės tarybos, Jaunimo reikalų tarybos, Švietimo skyriaus atstovų desantas susipažino su Skuodo mobilaus jaunimo centro darbuotojomis, jų vystomomis veiklomis ir apžiūrėjo jaunimui pritaikytas patalpas.

„Skuode, kuriame gyventojų - vos 6,5 tūkst., mobiliame jaunimo centre dirba trys specialistai, kai Kretingoje tebesvarstoma, ar suteikti etatą vienam darbuotojui. Dėl to kenčia vaikai, mat programos vykdymu ir priemonių priežiūra užsiėmęs specialistas nebeturi laiko socialiniam darbui su jaunuoliais“, - aiškino jaunimo reikalų koordinatorė Diana Garjonienė, primindama, kad Kretingos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro specialistų kuruojama atvira jaunimo erdvė „Tavo erdvė“ Kretingoje veikia tik šiokiadieniais ir vos porą valandų per dieną.

Panaši situacija ir rajono kaimuose, kur sudaromos sąlygos leisti laisvalaikį, suteikiamos priemonės, tačiau viskas paliekama bendruomenės, kuri savarankiškai imasi ugdyti jaunimą, valiai. D.Garjonienės teigimu, to nepalyginsi su pagalba, gaunama iš profesionalaus jaunimo darbuotojo, kuris suinteresuotas asmeniniu ir socialiniu jaunų žmonių tobulėjimu, rūpinasi, kaip įtraukti į veiklą ar nukreipti teisinga linkme nesimokančius, nedirbančius jaunuolius pagal kiekvieno jų individualius poreikius.

Skuodo mobilus jaunimo centras, įsikūręs buvusiame kino teatre, kur vėliau veikė ir klubas, apima keletą erdvių. Viena jų - jaunatviškai ištapyta salė diskotekai, aprūpinta puikia garso bei šviesos įranga. Į centrą, kuris, prisitaikydamas prie jaunimo poreikių, dirba iki vėlyvo vakaro bei savaitgaliais, traukia labai įvairus motyvacijos prasme 14-25 m. jaunimas.

Pasak D.Garjonienės, pilotinis mobilaus jaunimo centro projektas Skuode trejus metus įgyvendintas gavus finansavimą iš tarptautinių fondų. Projektui pasiteisinus, Skuodo savivaldybė ėmėsi jį tęsti ir kasmet skiria 118 tūkst. Lt. Papildomų lėšų veiklai trys jaunos centro darbuotojos susirenka teikdamos paraiškas įvairioms finansavimo programoms, organizuodamos diskotekas bei kitokias veiklas. Įgyvendinti centro sumanymus padeda keli savanoriai.

Skuode apsilankiusi Kretingos jaunimo reikalų tarybos narė Edita Drungilaitė pripažino, kad Skuodo jaunimo centre, kaip ir turi būti atvirose jaunimo erdvėse, vaikams suteikta galimybė susirinkti, bet ne pagal grafiką ir be prievartos. Nors jaunuoliai registruojami ir numatytas tam tikras erdvės darbo grafikas, vaikų laiko erdvėje stengiamasi neriboti. Anot E.Drungilaitės, Kretinga erdvę jaunimui turi, bet būtina ją auginti ir tobulinti, o tam vieno jaunimo darbuotojo nepakaks: „Reiktų bent dviejų ar trijų. Jaunimui reikalingos ne tik įvairios veiklos, jiems be galo trūksta laisvo, darbotvarkės nesuvaržyto bendravimo“. Anot D.Garjonienės, tiems jaunuoliams, kurie randa save veikloje, net nekyla minčių, kad Kretingoje nėra kur nueiti, tuo labiau, kad visai šalia - Klaipėda.

„Ypatingo dėmesio reikia neturintiems pasirinkimo arba noro pasirinkti tam tikras veiklas, nedirbančiam ir nesimokančiam jaunimui. Kita vertus, kaip realizuoti save ir tuo pačiu - pagelbėti savęs tebeieškantiems jaunimo centre rastų ir organizuoti jaunuoliai“, - pastebėjo D.Garjonienė.

Apie Kretingos rajono jaunimo politikos prioritetus ir jaunimo centro plėtrą Savivaldybėje svarstoma jau kelerius metus, per šį laikotarpį Kretingos rajono atstovai lankėsi Telšių, Klaipėdos atvirose jaunimo erdvėse ir centruose.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas