Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Penkis milijonus litų išleido pažangai

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Sveikata
  • 2014-12-05

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, į kurią sveikatos bėdų spiriami vyksta ir kretingiškiai, pacientų laukia už 5 mln. 135 tūkst. Lt atnaujinta ambulatorinių, ambulatorinės reabilitacijos, dienos chirurgijos ir palaikomojo gydymo bei slaugos paslaugų teikimo bazė ir šioje ligoninėje dirbantis brandus medikų kolektyvas, kuris kasmet pasipildo jaunais bei šalyje jau pripažintais specialistais.

Atvykus į Klaipėdos universitetinę ligoninę pirmiausia patenki į erdvią lyg bažnyčia, patogią laukiamojo salę, kur pacientų patogumui įdiegta, kaip, pvz., bankuose, automatinė sistema talonų registracijai. Salė įrengta rekonstravus buvusį vidinį ligoninės kiemelį.

Penkis milijonus litų viršijantis projektas, finansuojamas iš ES struktūrinių fondų ir Lietuvos valstybės biudžeto, buvo įvykdytas per trejus metus. Apie 2,5 mln. Lt kainavo patalpų remontas, už 2,4 mln. Lt buvo nupirkta naujos medicininės įrangos.

Teiks daugiau dienos chirurgijos paslaugų

Į dienos chirurgijos paslaugų plėtrą ligoninė investavo apie 1 mln. Lt ir nuo 4 tūkst. iki 5,2 tūkst. per metus didina dienos chirurgijos operacijų. Operacijoms daryti nupirkti nauji du DPV – anestezijos ir plaučių ventiliavimo aparatai, chirurginių instrumentų rinkiniai įvairių profilių operacijoms atlikti, 2 operaciniai stalai, operacinės lempos, vakuuminiai atsiurbtuvai, gyvybinių funkcijų monitoriai, elektrokaustikos aparatai, infuzuojamų tirpalų šildytuvai, kita įranga. Suremontuoti gydytojų kabinetai, papildomai įrengtos 2 operacinės bei 5 pooperacinės palatos prie operacinių bloko.

Klaipėdos universitetinė ligoninė šalyje buvo viena iš dienos chirurgijos paslaugų teikimo pradininkų. Ligoninės vyriausiojo gydytojo Vinso Janušonio tvirtinimu, dienos chirurgijos įdiegimas ir plėtojimas nemaža dalimi lėmė tai, kad Klaipėdos universitetinė ligoninė per metus atliktų operacijų skaičiumi – 27-28 tūkst. – respublikoje nusileidžia tik Vilniaus Santariškių klinikoms.

„Stengiamės. Tyrimai – ambulatoriškai. Rytą anksti atėjo, išoperavome, po pietų – namo“, - apie dienos chirurgijos pranašumus kalbėjo gydytojas chirurgas Gintaras Gelžinis, kuris 1991 metais vienintelis iš Lietuvos dalyvavo Europos chirurgų, teikiančių dienos chirurgijos paslaugas, suvažiavime.

„Tuomet stebėjausi – jeigu stacionaras, tai apie ką jie čia šneka“, - chirurgas prisiminė daugiau kaip prieš porą dešimtmečių jam kilusį klausimą. Šiandieną dienos chirurgija medikų nebestebina, nebent pacientus. V.Janušonis pasakojo, kaip linksmai nusiteikęs ligonis jam prisipažino, jog į ligoninę operacijai susiruošė dviem savaitėms, o atvykęs išgirdo, jog šiandieną jį paguldė, rytoj išoperuos, o poryt išleis į namus. Ligoninės vadovas pažymėjo, jog šiandieną pasaulyje dėl medicinos pažangos paciento buvimas ligoninėje skaičiuojamas jau ne vien dienomis, bet ir valandomis.

Ligoninės dienos chirurgijos paslaugų spektras - išties platus: atliekamos akių kataraktos, LOR, plastikos, odos darinių šalinimo – apie 2 tūkst. per metus, susijusios su sportu – apie 1,5 tūkst. per metus, kraujagyslių (kojų venų ir pan.), neurochirurginės (pvz., esant riešo kanalo sindromui) operacijos. Mažas operacijas atlieka ginekologai, pvz., įtariant onkologinį susirgimą paimama organo biopsija. Darbo čia turi ir traumatologai-ortopedai, operuoja pėdų kauliukus ir kita.

V.Janušonis pasidžiaugė, jog dienos chirurgijos paslaugas teikiančių gydytojų komandą šiemet dar sustiprino grupė pripažintų chirurgų iš Santariškių, tarp kurių yra ir du mokslo daktarai. „Kolektyvas nuolatos atsinaujina – 2013 metais dirbti į mūsų ligoninę atvyko apie 30 gydytojų ir panašiai tiek pat slaugytojų, šiemet gydytojų - apie 20. Jie atvyksta su naujausiomis žiniomis“, - kolektyvo augimu patenkintas ligoninės vadovas.

„Mes nekonkuruojame su kitomis šalies gydymo įstaigomis dėl dienos chirurgijos paslaugų, bet dienos chirurgija konkuruoja pačioje mūsų ligoninėje su stacionaru“, - pabrėžė V.Janušonis.

Daugiau ligonių priims slaugai, reabilitacijai

Ketvirtame ligoninės korpuse suremontuotos palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus patalpos. Po remonto skyrius padidėjo iki 50 lovų. Čia slaugomiems itin sunkiems ligoniams suprojektuotos ir įrengtos patogios palatos su mobiliomis elektrinėmis funkcinėmis lovomis. Skyriuje dirbančių gydytojų ir slaugytojų darbą palengvina vykdant projektą įsigytos plovimo, dezinfekavimo mašinos, apiplovimo ir dušo vežimėliai, mobilūs ir stacionarūs keltuvai, perkėlimo neštuvai, vežimėliai medicininėms priemonėms, slaugai reikalingos priemonės. „Įsigijus šiuolaikišką įrangą ne tik pagerėjo paslaugų kokybė, bet ir atsirado galimybė padidinti skyriaus teikiamų paslaugų apimtis nuo 15,5 iki 15,8 tūkst. lovadienių per metus. Atnaujinus patalpas, įrangą, sąlygos pagerėjo ir darbuotojams, ir pacientams. Dabar slaugos skyrius kone geriausiai aprūpintas ligoninėje“, - teigė ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas medicinai Gintautas Virketis.

Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje atnaujintos ir patalpos personalui, įrengtas poilsio kambarys, kuris tarnauja personalui, sergančiųjų artimiesiems, bei maldai – čia yra ir altorėlis. „Palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos žmonėms labai reikalingos ir mūsų ligoninėje labai paklausios, nes pas mus ligoniai gauna ne tik slaugytojo priežiūrą, bet ir ligoninės gydytojų specialistų konsultacijas, paslaugas“, - kalbėjo V.Janušonis.

Įgyvendinus projektą universitetinė ligoninė planuoja iki 1,9 tūkst. per metus padidinti ir ambulatorinės reabilitacijos paslaugų. Šioms paslaugoms teikti įsigyti magnetoterapijos ir ultraaukšto dažnio terapijos aparatai, povandeninio masažo vonia, inhaliatoriai, įvairūs treniruokliai, Terapy master, ergoterapijos sistemos, elektrostimuliatoriai. Šio skyriaus medikai, panaudodami ir naują įrangą, kasdien grįžti į visavertį gyvenimą padeda patyrusiems insultus, skaudžias avarijas ir pan.

„Projekto rezultatais vienodai naudotis galės visi Klaipėdos miesto ir regiono gyventojai, kuriems bus reikalingos ambulatorinės reabilitacijos, palaikomojo gydymo ir slaugos bei dienos chirurgijos paslaugos. Tikimės, kad, teikdami kokybiškesnes, prieinamesnes ir saugesnes sveikatos priežiūros paslaugas, padėsime žmonėms tapti sveikesniais ir pasveikti, pratęsime darbingą gyventojų amžių, sumažinsime neigiamas ligų pasekmes“, - sakė G.Virketis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas