Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Už aplinkos teršimą – griežtesnės baudos

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Gamtosauga
  • 2014-10-31

Aplinkos ministro įsakymu spalio 1 d. įsigaliojo žalos apskaičiavimo metodikos pakeitimai, nustatantys minimalų taikomą atlyginimo dydį už aplinkai padarytą žalą.

Už oro teršimą deginant padangas bus baudžiama griežčiau.

Pasak Kretingos aplinkos apsaugos agentūros vyresniojo specialisto Edmundo Mikaločiaus, remiantis pakeitimais, vienas minimalus žalos dydis bus taikomas už oro teršimą ir du dydžiai – už teršiamus vandens telkinius ir žemės paviršių ar gilesnius jos sluoksnius.

„Metodika bus taikoma tiek juridiniams, tiek fiziniams asmenims“,– sakė E. Mikaločius. Jo teigimu, minimalūs dydžiai bus taikomi esant smulkiems pažeidimams, nedidelei taršai.

Vyresniojo specialisto žodžiais, anksčiau už oro teršimą, pavyzdžiui, sudeginus vieną ar kelias padangas, plastikinius butelius bei kitus draudžiamus daiktus, aplinkai padarytas žalos dydis dažnai nesiekdavo 100 Lt, o nuo šiol, pritaikius naują metodiką, reikės mokėti nustatytą minimalų žalos dydį – 345 Lt.

Pasak E. Mikaločiaus, vienas paprasčiausių ir mažiausiai laiko atimančių būdų atsikratyti nereikalingomis padangomis – nugabenti jas ten, kur buvo įsigytos. Kiek perkama naujų padangų, tiek jų senų privalo priimti pardavusios įmonės. Be to, po 4 padangas vienas žmogus nemokamai gali pristatyti ir į Ankštakių bei Joskaudų žaliųjų ir stambiagabaričių atliekų aikštelę Kretingos rajone. Senas padangas taip pat galima palikti autoservisuose, kuriuose jos keičiamos. Tiesa, autoservisai už senų padangų utilizavimą dažniausiai ima po 4–5 Lt, tačiau tai, pašnekovo teigimu, – neteisinga.

Anksčiau įkainis už neatsakingai į aplinką išmestų statybinių medžiagų toną buvo 1 tūkst. Lt, padangų toną – 1 tūkst. 300 Lt, kitų nepavojingų atliekų toną – 1 tūkst. 800 Lt, pavojingų atliekų toną – 12 tūkst. Lt. Pagal naująjį įsakymą įkainis už pavojingųjų atliekų išmetimą – 36 tūkst. Lt, nepavojingų – 15 tūkst. Lt už toną. Už aplinkos teršimą nepavojingomis atliekomis dabar baudžiama mažiausiai 500 Lt, o už teršimą pavojingomis atliekomis – dažais, šiferiu, ruberoidu ir kt. – mažiausiai 1 tūkst. 500 Lt. Žalos atlyginimo sumos dydis priklauso nuo šiukšlių svorio.

Už į vandens telkinį paleistus teršalus pažeidėjai lig šiol galėjo būti baudžiami tik už teršalų kiekį, išmestą į aplinką per kelias valandas, kai teršimas buvo užfiksuotas. Tai neatspindėjo realios aplinkai padarytos žalos, nes galbūt teršiama jau buvo seniau. Nuo šiol tokiais atvejais, pavyzdžiui, už 100 kg sulfatų išpylimą į aplinką bus taikomas minimalus žalos dydis 691 Lt, kai anksčiau tereikėdavo atlyginti simbolinę 12, 13 ar 15 Lt žalą.

Teršiant vandens telkinius biologinėmis medžiagomis, taikomas minimalus žalos aplinkai dydis bus 518 Lt.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas