Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Viktorija Pauliukienė:

- Ačiū Dievui, dar neturiu savų kapų. Kas buvo - buvo vaikystėje, todėl aš net neturiu patirties šioje srityje. Pastebiu, dažnai būna, kad žmonės gyviesiems skiria mažai dėmesio, ypač seniems tėvams, o kada numiršta – didžiausius mūrus stato. Nemanau, kad tai teisinga. Reikia išlaikyti pusiausvyrą. O savotiškas kapinių kultas atsiranda dėl kitų žmonių – noro pasirodyti.

Romualdas Lesauskis:

- Tai atėję iš senų laikų, iš mūsų pagarbos proseneliams. Manau, kad ši tradicija labai gera. Jeigu žmogus atsimena savo protėvius, vadinasi, jis žino savo šaknis, žino, iš kur atėjo. Juk norėdami pažinti miestą, pirmiausia apžiūrime kapines. Jeigu jos tvarkomos - šiame mieste gerbiamas žmogus.

Zita Lileikienė:

- Pati puošiu kapus, bet labai kukliai. Manau, kad visa ta pompastika atsiranda iš noro pasirodyti prieš kaimynus, draugus. Visur tas pats – kapinėse, aprangoje, namų puošyboje. O kas numirusiam iš to? Geriau už tuos pinigus Mišias bažnyčioje užpirktų, poterius sukalbėtų. Būtų daugiau naudos. Kapuose užtenka žvakės, gėlės, kad būtų švaru ir neželtų piktžolės.

Arnoldas Viršilas:

- Manau, kad tai sena tradicija, žmonės įpratę. Lietuviams trūksta švenčių, o šis laikotarpis tampa išskirtiniu, prablaško nuobodulį. Pats irgi mėgstu nuvažiuoti į kapines su šeima arba draugais, dažniausiai - vakarais, kai jau tamsu, kai galima pasigrožėti vaizdu. Neįžvelgiu tame nieko blogo, žiūriu į pasaulį pozityviai. Man tai - šventė.

Kalbino Viktorija VAŠKYTĖ, fotografavo Rita NAGIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas