Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ragina kūrenti saugiai

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Gaisrai
  • 2014-10-03

Suodžiais aptukę, dervomis užteršti gyvenamųjų namų kaminai gali prišaukti gaisrą.

Pasak Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovo Rimanto Nagreckio, šį rudenį, vos pradėjus kūrenti, ugniagesiai dėl to buvo kviečiami 4 kartus: suodžiai degė Kretingos mieste, S. Įpiltyje, Erlėnuose, Kveciuose. Juodupėnuose ugnis jau buvo palietusi degiąją namo apšiltinimo medžiagą.

Kaminai turi būti švarūs

R. Nagreckio teigimu, užsidegę suodžiai – negesinami. „Kadangi temperatūra būna labai aukšta, užpylus vandens, kaminas gali sprogti“, – sakė jis. Geriausia, ką gyventojai, laukdami ugniagesių, gali atlikti, – uždaryti krosnies ir kamino angas, kad būtų kuo mažesnė trauka, ir stebėti namo medines konstrukcijas, besiliečiančias su kaminu.

„Prieš pradedant kūrenimo sezoną, mes visada gyventojus raginame išsivalyti kaminus, susitvarkyti katilinės patalpas, žiūrėti, kad arti krosnies nebūtų degiųjų medžiagų, nubalinti palėpėse esančias kamino sieneles, kad lengviau būtų galima pamatyti, ar skylė, pro kurią praleidžiami dūmai, – nauja, ar atsiradusi seniau“,– sakė Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovas.

Pasak R. Nagreckio, kaminus gyventojai gali išsivalyti ir patys, nebūtina ieškoti šiuo amatu užsiimančių kaminkrėčių – ūkiškų prekių parduotuvėse yra pirkti tam skirtų instrumentų, įvairaus dydžio šepečių.

Pradėjus kūrenti, R. Nagreckis patarė stebėti, ar, ypač esant dideliam atmosferos slėgiui lauke, dūmai nesiveržia į kambarį. Jei taip, vadinasi, kaminas kemšasi, trūksta traukos. Pro apatinę kamino angą tai galima patikrinti naudojantis veidrodėliu – per visą kamino aukštį skylė turi būti švari. Pareigūnas akcentavo, kad kūrenimo sezono metu kaminus reikia valyti kas 3 mėnesius, o jei degimas prastas – ir dažniau. Kaminai užsiteršia ir nuo drėgnų malkų, taip pat lemia kūrenamos medienos rūšis. Pavyzdžiui, beržai, ąžuolai turi daug sakų ir dervų, tad teršia labiau, negu uosis ar drebulė.

Pernai nuo rugsėjo iki gegužės vidurio dėl kaminuose užsidegusių suodžių ugniagesiai buvo iškviesti 42 kartus.

Dūmų detektorių nauda

Kad, prasidėjus šildymo sezonui, gaisrų, pasiglemžiančių gyvenamuosius namus, o, svarbiausia – žmonių gyvybes, nekiltų, ugniagesiai gyventojams pataria įsigyti autonominius dūmų detektorius ir pasikabinti juos ant kambario lubų arba ant sienų, ne didesniu, kaip 20 cm atstumu nuo lubų. Pasak R. Nagreckio, detektorių kaina nedidelė – nuo 15 Lt, tačiau nauda – neįkainojama. Į dūmus reaguodami garsu, jie pažadina įmigusius šeimininkus, įspėję apie nelaimę, gali išgelbėti ne tik žmonių turtą, bet ir gyvybę. Pernai rajono Savivaldybė buvo nupirkusi 50 autonominių dūmų detektorių, kuriuos kartu su ugniagesiais išdalino socialiai remtinoms šeimoms.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnas akcentavo ir tai, jog gyventojai savo namuose privalo turėti 4 kg, o automobiliuose – 2 kg talpos gesintuvus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas