Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Naujos veiklos formos – ugdymo kokybei tobulinti

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2014-09-12

Kaip ir visos rajono švietimo įstaigos, taip ir Kretingos pedagogų švietimo centras (PŠC) naujuosius mokslo metus pradėjo nusiteikęs tobulinti vykdomas veiklas bei priimti naujus iššūkius, kuriuos diktuoja švietimo bendruomenės poreikiai.

„Siekiame įdiegti tokias naujas veiklos formas, kurios skatintų ir mokinio pažangą“, - teigė PŠC pedagoginis kolektyvas (iš kairės) Aurelija Jedenkienė, direktorė Adelė Mazeliauskienė, Rima Ramoškienė ir Gėnė Benetienė.

„Norėtųsi, kad visa tai, ką darome, pasiektų mokinį ir tarnautų jo pažangai, ugdymo kokybei. Tam reikia, kad kuo daugiau rajono švietimo įstaigų taptų besimokančiomis organizacijomis, kad patirtis, individualiai sukaupta mokytojo, pasiektų visas rajono mokyklas, kad tokį mokytoją išgirstų ir kiti kolegos“, - akcentavo PŠC direktorė Adelė Mazeliauskienė.

Be jos naujuosius mokslo metus PŠC pradėjo metodininkės Gėnė Benetienė, Aurelija Jedenkienė ir ilgalaikę pedagoginę stažuotę baigusi nauja centro darbuotoja Rima Ramoškienė. Visos jos kviestų mokyklas kuo aktyviau sudalyvauti vienoje PŠC veiklos formų – „Sėkmės istorijose“. „Jomis mūsų centre dalijamasi jau dvejus metus. Galimybe pasidalinti gerąja darbo patirtimi pasinaudojo beveik 60 rajono mokytojų. Jų sėkmės istorijos – originalios, įdomios, ir būtina, kad jas išgirstų kuo daugiau mokytojų“, - kviesdama kolegas pedagogus aktyviau dalyvauti šioje naują formą įgijusioje veikloje kalbėjo G.Benetienė.

Dar viena nauja veiklos forma, kuri galėtų atsirasti ir švietimo įstaigose, - kūrybinės grupės. Jų PŠC veikia 5: inovacijų, meistriškumo, projektų rengimo, informacinių technologijų, pavaduotojų darbo grupė. Jos, anot centro direktorės, pasiteisino, pamažu vyksta kūrybinėse grupėse nuveiktų darbų sklaida ir rajono mokyklose. „Jas kviestume pasinaudoti ir konsultantų, kuriuos yra parengęs Ugdymo plėtotės centras, patirtimi - jų mūsų rajone yra 25. Manyčiau, jog verta pasinaudoti patirtimi ir tų rajono mokyklų vadovų ar mokytojų, kurie buvo išvykę į stažuotes, dalyvavo mokymuose. Ne kiekvienas gal išdrįsta pasisiūlyti, todėl iniciatyvą turėtų parodyti pačios švietimo įstaigos“, - teigė A.Mazeliauskienė.

Siekiant prisidėti prie ugdymo kokybės gerinimo, didelis dėmesys skiriamas šiuolaikinei pamokai: per praėjusius mokslo metus atviras pamokas stebėjo pusketvirto šimto pedagogų, daugiausiai atvirų pamokų vedė Jurgio Pabrėžos universitetinės, Darbėnų, Salantų gimnazijų, Simono Daukanto, Marijono Daujoto, Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinių, Kretingos meno mokyklų pedagogai, praėjusiais mokslo metais pradėtos vesti meistriškumo pamokos – jų buvo surengta 6. „Tokias pamokas gali vesti tie mokytojai, kurių pamokos, renginiai, veiklos yra gerai žinomos savoje mokykloje, o mokytojas lyderis gali būti pavyzdžiu ir kitiems kolegoms. Švietimo įstaigų vadovai turėtų paskatinti tokius mokytojus dalintis savo patirtimi, nukreipti juos į mūsų centrą, kad ugdymo kokybė būtų tobulinama nuosekliai“, - sakė PŠC direktorė.

PŠC metodininkės pastebėjo, jog mūsų rajone dar sunkiai kelią skinasi savanorystė. Savanoriai, kuriais galėtų tapti ir Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai senjorai, savo veikla galėtų pagelbėti ikimokyklinių, pradinių klasių, priešmokyklinio ugdymo pedagogams, kai vaikus reikia išmokyti daugelio elementarių dalykų, pavyzdžiui, užsirišti batų raištelius, susidėti daiktus į kuprinę, paruošti namų darbus, išvesti pasivaikščioti ir pan. Tokia savanorystė prigijusi Skandinavijos šalyse ir yra labai ten vertinama. Savanorystės idėjoms skleisti PŠC kartu su partneriais iš Latvijos vykdo projektą „Baltijos šalys – suaugusiųjų švietimui“. TAU studentai – 6 senjorai – jau buvo išvykę į Latviją, spalio pradžioje laukiama savanorių iš Latvijos. Projekto partneriai yra susidomėję Kretingos PŠC vykdoma TAU veikla, kadangi tokių organizacijų Latvijoje dar nėra.

PŠC yra sukaupęs vertingų leidinių, kurių neturi švietimo įstaigos. Šiais leidiniais galima pasinaudoti rengiant renginius, ruošiantis pamokoms, naujų idėjų mokyklos gali pasisemti, mokytojams kartu su mokiniais apsilankant PŠC rengiamose kūrybos parodose, kurių autoriai – kūrybingi pedagogai, TAU senjorai ar mokiniai. Per metus surengiama 16 parodų.

Rajono švietimo įstaigų vadovų rudens konferencijoje viešėjusi Seimo narė, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė akcentavo, jog vienas švietimo sistemos uždavinių – stiprinti pedagogų švietimo centrus. „Tai reiškia, kad nuo kitų metų pradžios didesnis dėmesys bus skiriamas suaugusiųjų mokymui, kurio dalį funkcijų ir perims pedagogų švietimo centrai, o rajonuose atsiras suaugusiųjų švietimo koordinatoriai“, - paaiškino A. Mazeliauskienė.

Jos vadovaujama švietimo įstaiga teikia paslaugas ir rajono žmonėms: rengiami užsienio kalbų kursai, kompiuterinio raštingumo mokymai, pageidaujantys čia, vietoje, gali mokytis ir magistrantūroje. Šį rudenį į kursus kviečiami norintys išmokti norvegų kalbos.

FAKTAI

Praėjusiais mokslo metais įvairiuose kvalifikacijos tobulinimo renginiuose dalyvavo 5 tūkst. 362 pedagogai.

Rajone savo veiklą vykdo 33 metodiniai būreliai. Tris ir daugiau kadencijų metodiniams būreliams vadovavo: Rasa Kašinskienė, Alma Razmienė, Rūta Jankuvienė, Vilma Švitrienė, Virginija Narmontienė, Vilius Adomaitis, Virginija Kaunienė, Romualdas Jonauskas.

TAU veikia 3 fakultetai, juos lanko 150 senjorų.

Praėjusiais mokslo metais atviras pamokas ir veiklas stebėjo 363 pedagogai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas