Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Įsikūrė gyventi palapinėje

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2014-08-08
Pasertupio kaimo gyventoja Ona Preibienė sakė palapinėje gyvens tiek, kiek reikės, į buvusį butą Darbėnų geležinkelio stotyje nė už ką nebeis.

Pasertupio kaime Darbėnų seniūnijoje šalia Smetonos laikais statytos buvusios geležinkelio stoties turistinėje palapinėje prieš porą savaičių įsikūrė ilgus metus budėtoja dirbusi ir stotyje gyvenusi 72-jų Ona Preibienė, kurią, vykdydami teismo sprendimą, iš namų iškraustė antstoliai.

Mins kelius į teismą

Karo kirvį su bendrove „Lietuvos geležinkeliai“ iškasusi moteris teigė varstanti nemokamų advokatų duris ir tikino eisianti iki galo. „Sumokės jie man ir materialinę, ir moralinę žalą, kurią patyriau dėl nepelnytų patyčių“, – neabejojo ji.

O. Preibienė Darbėnų geležinkelio stoties budėtoja pradėjo dirbti1980-aisiais ir tais pačiais metais stoties viršutiniame aukšte gavo 53 kv. m butą. „Buvau gera darbuotoja, vadovybė manimi nesiskundė, priešingai – esu apdovanota ne vienu pagyrimo raštu.

Juos kaip prisiminimą lig šiol tebesaugau“, – pasakojo ji. Budėtojos darbą Ona mėgo. „Mano pareigos buvo atsakingos – kontroliuoti atvykstančius ir išvykstančius traukinius. Tai aš dariau sąžiningai“, – sakė moteris, geležinkeliams atidavusi 34-erius gražiausius savo gyvenimo metus.

Bėgant laikui, pučiant visokiems permainų vėjams ir pro Darbėnus nustojus kursuoti keleiviniams traukiniams, geležinkelio stotis tapo nereikalinga ir buvo uždaryta. Bet O. Preibienė bute liko gyventi kaip gyvenusi, kol pro sukežusį seno pastato stogą nepradėjo varvėti lietaus vanduo, o nuo lubų ir sienų – kristi tinkas. Sąlygoms tapus nepakenčiamoms, tuometinis bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ filialo „Klaipėdos geležinkelio infrastruktūra“ direktorius Petras Jokubavičius leido jai persikraustyti į apačioje buvusią niekam nebereikalingą keleivių laukimo salę ir bagažinę. „Keturiolika metų čia glaudžiausi, į viršutinę lūšną kojos beveik ir nekėliau, tik vienas kitas sūnaus daiktas tebuvo užsilikęs. O kai savininkai išjungė ir elektrą, pernai rudenį aš to buto oficialiai atsisakiau. Turiu dabartinio Klaipėdos geležinkelių infrastruktūros vadovo Juliaus Mikšio 2013-ųjų sausio 15-ąją pasirašytą gyvenamųjų patalpų perdavimo-priėmimo aktą, kad laikinai naudotis galėsiu sale ir bagažine“, – pasakojo moteris.

Kam jai griuvena?

Tačiau neilgai trukus vienas po kito O. Preibienei ėmė plaukti laiškai, pranešantys apie pažeistą nuomos sutartį: aplaidumą, nesirūpinimą gyvenamosiomis patalpomis, nemokamus nuompinigius bei ketinimus dėl viso to paduoti į teismą. Moteris mano, kad taip buvo daroma siekiant bet kokia kaina ją išguiti. „Mokesčius aš mokėjau tvarkingai, įrodymui turiu sukaupusi kvitus, todėl per daug į širdį neėmiau, tik laukiau, kas toliau bus“, – liejo apmaudą ji. Tačiau liepos 24-ąją, grįžusi namo iš Palangos, teigė pamačiusi tai, ko nė sapne nesapnavo: visi jos užgyventi daiktai iš patalpų buvo išnešti, išvilkti, sukrauti į krūvas ir palikti pūpsoti po atviru dangumi. „Pasirodo, teismas priėmė sprendimą už akių. Jaučiausi bjauriai“, – prisipažino Ona.

„Lietuvos geležinkeliai“ dar prieš teismą jai buvo pasiūlę išeitį – vėl persikraustyti į tą apleistąjį viršutinįjį butą. „Sakiau, kad nė už ką ten neisiu. Dvarų man nereikia, tačiau tegul parūpina kitą, gyventi tinkamą būstą – nesvarbu ar Kretingoje, ar Klaipėdoje“, – prisiminė ilgametė budėtoja. Paklausta, ką palapinėje darys rudenį, kai orai atšals, nusišypsojo: „Esu ištverminga, šalčių nebijau. Tiems, kurie mane, pensininkę, iš namų išvijo, lai gėda bus“.

O. Preibienė mano, kad „Lietuvos geležinkeliai“ istorinį stoties pastatą siekia parduoti, esą todėl ir atsikrato jame gyvenančiais žmonėmis. „Jei jau taip, tai bent tegu elgiasi garbingai. Be to, teismo sprendimas buvo iškeldinti mane iš viršutiniame aukšte esančio 53 kvadratinių metrų buto, o juk antstoliai mane iškraustė ne iš ten“, – kalbėjo teisybę įrodyti ir bylas teismuose laimėti pasiryžusi O. Preibienė.

Buto II aukšte aplinka primena landynę.

Patalpų perdavimo aktas – vienpusis

Tačiau šiek tiek kitokią versiją pateikė bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ filialo „Klaipėdos geležinkelių infrastruktūra“ direktoriaus Julius Mikšys. Jo teigimu, regione nuo Viduklės iki Pagėgių, taip pat nuo Klaipėdos iki Pavenčių senųjų stočių pastatuose gyventojams iš viso nuomojami 39 butai. Pagal nuomos sutarties punktus nuomininkai privalo tausoti patalpas, jose esančius įrenginius, laikytis priešgaisrinės saugos bei sanitarinių reikalavimų. Sutartyje taip pat nurodyta, kad nuomininkas iš savo lėšų privalo atlikti einamąjį patalpų remontą. „Su tokia problema, kai žmogus sutarties visai nepaiso, maža to – būstą paverčia tikrų tikriausiu šiukšlynu, į kurį baisu net įeiti, susidūrėme pirmą kartą“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė jis.

Pasak J. Mikšio, O. Preibienė turėjo 2 kambarių butą II aukšte, o 14, 03 ir 9,96 kv. m. patalpas I aukšte traktuojama, kad užėmė savavališkai, nes nesutiko pasirašyti jų priėmimo-perdavimo akto. „Pajūrio naujienoms“ direktorius tikino šio akto egzemplioriaus, kurį būtų pasirašiusi O. Preibienė, akyse neregėjęs. „Jis pasirašytas tik iš filialo pusės. Tuo metu, kai jį parengėme, O. Preibienės namuose nebuvo, dokumentą priėmė jos sūnėnu prisistatęs Ernestas Bičius“, – prisiminė direktorius. J. Mikšys sakė daug kartų moters prašęs patalpų perdavimo-priėmimo aktą pasirašyti ir atsiųsti, tačiau ši to vengė, o pačią parengtą sutartį sudarkė savo komentarais. Paklaustas, ar nuomininkė turėjo kokių nors įsiskolinimų, direktorius atsakė teigiamai. „Šiemet sausį siuntėme jai raštą, kuriame nurodėme išsikraustyti iš II aukšte esančio 53 kv. m buto ir sumokėti 137 Lt skolą, susidariusią, kai 5 mėnesius nemokėjo nuompinigių, nors jų suma yra juokinga – 25 litai per mėnesį“, – patikslino filialo „Klaipėdos geležinkelių infrastruktūra“ vadovas.

Įsigeidė buto kitur

Pirmasis pranešimas, reikalaujantis gera valia išsikraustyti iš I aukšte esančios salės, gyventoją pasiekė pernai birželį, trys buvo siųsti liepą, o paskutinis – rugpjūtį. Pernai spalio 17 d. teismas, į kurį Klaipėdos geležinkelių infrastruktūra kreipėsi, priėmė sprendimą gyventoją iš užimtų salės ir bagažinės patalpų iškeldinti prievarta. Teismo procesus ignoravusi ir juose nedalyvavusi O. Preibienė apie tai buvo informuota praėjusiųjų metų gruodžio 3 dieną. „Atsižvelgėme, kad žiema, be to, tikėjomės, kad galbūt dar pavyks susitarti taikiai, neskubėjome kreiptis į antstolius, raginome pasirašyti naują patalpų nuomos sutartį, bet O. Preibienė tai daryti atsisakė. Ši moteris reikalauja vienintelio – nori, kad išrūpintume jai kitą butą. Mes butų nedalijame“, – sakė J. Mikšys.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas