Finišavo Kretingos Didžiosios taurės varžybos: didžiajame finale - praėjusių metų finalo pakartojimas, tik šį kartą sėkmė nusišypsojo ,,Virusui“, kuris, 94:79 nugalėjęs ,,Sanpolos-Baltijos“ krepšininkus, tapo Didžiosios taurės nugalėtoju.

Didžiosios taurės nugalėtojai ,,Viruso“ krepšininkai (priekyje iš kairės): Marius Vaitkus, Einaras Žilys, Kęstutis Monkus, Martynas Airošius ir komandos vadovas Remigijus Turskis, stovi Aleksandras Daraškevičius, Vaidas Ruzgaila, Mantas Večerskis, Žilvinas Jašinskas, Arvydas Bružas, Darius Anužis ir Nerijus Stonkus.

Šis finalas taškas taškan vyko iki II kėlinio pabaigos, bet jį sėkmingiau užbaigę ,,Viruso“ žaidėjai susikrovė 5 taškų persvarą (41:36). Po didžiosios pertraukos ,,Virusui“ pavyko įgyti dviženklį pranašumą ir nors ,,Sanpolos-Baltijos“ žaidėjai nenuleido rankų, pavojingiau priartėti ir pakovoti dėl pergalės jiems nepavyko.

Po rungtynių ,,Viruso“ komandos naudingiausiu žaidėju išrinktas Vaidas Ruzgaila ,,Pajūrio naujienoms“ teigė: ,,Komanda į aikštę visada žengia su vieninteliu tikslu nugalėti, nes netikint ir nebūtų iškovota ši pergalė. Pergalę nulėmė tai, kad susitikimo pabaigoje pataikėme geriau negu varžovai ir sužaidėme šaltakraujiškiau. Taip pat džiugina tai, kad išvengėme pernykščio finalo klaidų, kuomet po 2 kėlinių, pirmaudami 15 taškų persvara, ją iššvaistėme ir pralaimėjome“.

Po finalo ,,Sanpolos-Baltijos“ vyrai juokavo, kad ,,pagaliau kažkas naujo krepšinio ,,fronte“. Vis tik jie neprarado optimizmo ir teigė, kad nugalėtojų vardą bandys susigrąžinti kitais metais. ,,Sanpolos-Baltijos“ komanda Didžiosios taurės nugalėtojais buvo tapę 3 pastaruosius metus.

Rungtynės dėl trečios vietos tarp Salantų ,,Vėjo“ ir ,,Riflio“ didelės intrigos nesukėlė – salantiškiai nuo pat pradžių įgijo dviženklį pranašumą ir palaipsniui jį didino, kol pasidarė triuškinantis – 81:63. Po varžybų ,,Vėjo“ komandos vadovas Stanislovas Bružas iškovotą trečią vietą įvertino kaip teigiamą rezultatą ir sakė, kad komanda šiemet nebuvo stipresnė už abi finalininkes. Taip pat neslėpė nerimo, kad komanda nebegali pasipildyti pajėgiu jaunimu, galinčiu padėti aikštėje.

Naudingiausiais komandų žaidėjais pripažinti: Vaidas Ruzgaila (,,Virusas“); Gediminas Drungys (,,Sanpola-Baltija“); Tomas Narmontas (,,Vėjas“); Tomas Račkus (,,Riflis“); Andrius Litvinas (,,Darba“) ir Darius Bručkus („Kūlupėnai“).

Finalinių rungtynių statistika

Dėl I v. - ,,Sanpola-Baltija“ - ,,Virusas“ - 79:94 (Gediminas Drungys – 23, Edgaras Vigelis – 17; Vaidas Ruzgaila ir Žilvinas Jašinskas - po 23); dėl III v. - ,,Vėjas“ - ,,Riflis“ - 81:63 (Nerijus Jonaitis – 23, Tomas Narmontas – 18; Juozas Statnickas – 16, Tomas Račkus – 18).