Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingoje apgyvendino dar vieną sirų šeimą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Naujienos
  • 2014-04-01

Praėjusią savaitę Kretingoje buvo apgyvendinta dar viena nuo persekiojimų ir genocido į Lietuvą atskraidinta sirų krikščionių šeima. Ši 4 asmenų šeima laikiną prieglobstį surado Kretingos technologijų ir verslo mokyklos bendrabutyje.

„Ši šeima – abu sutuoktiniai, vieno iš jų motina ir 8-9 metų vaikas - nenori viešintis. Jie įsitikinę, jog net vienas neteisingai ištartas ar suprastas sakinys gali sukelti tokias pasekmes, kad durys sugrįžti į tėvynę gali būti užtrenktos visam laikui“, - kalbėjo Arūnas Šulskis, Kretingos evangelikų liuteronų bendrijos „Sandora“ vadovas.

Beje, Lietuvos evangelikų liuteronų bendruomenė ir jos vyskupas Mindaugas Sabutis pasirūpino gelbėti pilietinio karo ugnyje atsidūrusius sirų krikščionis: išvien su Užsienio reikalų ir Vidaus ministerijomis suderino, kad jie gautų vienerių metų svečių vizas, o su vietinėmis bendruomenėmis – kad šeimoms būtų suteikta laikina pastogė.

Iš viso į Lietuvą jau yra atskraidinta per 10 sirų šeimų.

Pirmąją Sirijos krikščionių šeimą - Marin ir Rophael Bchara - Kretingoje į savo namus priglobė Arūnas ir jo žmona Rūta Šulskiai. Neseniai jų globojama šeima dar pasipildė artimaisiais: 2 dukterimis ir anūkais, - dabar R. ir A. Šulskių namuose iš viso gyvena šešių asmenų iš Sirijos šeima. Kita M. ir R. Bchara šeimos dalis apgyvendinta Klaipėdoje.

„Mūsų globojamieji – senyvo amžiaus žmonės: jiems sunku judėti, sunku prisitaikyti prie svetimų namų. O ir pirmosios jų viešnagės Lietuvoje dienos pasitaikė labai rūškanos. Jie klausė: ar saulė išvis kada nors pas jus nušvinta? Suprantame juos ir užjaučiame, bet jie gyvena savarankiškai – atskirame priestate, maistą ruošia ir buitį tvarko patys - mes tik šildome namus. Bendravimą labai apsunkina tai, kad senoliai kalba tik arabiškai, jų jaunimas moka angliškai, tačiau mudu su žmona šių kalbų nemokame. Tad laukiame grįžtant iš mokyklos savo sūnaus arba naudojamės interneto vertėjų paslauga“, - tolimo krašto įnamių viešnagės ypatumais pasidalijo A.Šulskis.

Jis teigė, jog Lietuvoje sirų krikščionims suteiktas laikinų svečių statusas neleidžia jiems nei įsidarbinti, nei mokytis. „O dauguma jų yra jauni žmonės: studentai, vienas advokatas, verslininkai, medikai. Jie norėtų kažką veikti, ypač studentai, norėtų užsidirbti. Atsivežtos santaupos senka, o juk ir mūsų bendruomenei nebus lengva rūpintis jais visus metus“, - kalbėjo A.Šulskis.

Todėl Lietuvos evengelikų liuteronų bendruomenės vyskupas M.Sabutis ketina prašyti Vyriausybės, kad šiems žmonėms būtų suteiktas pabėgėlio statusas, kurį turintis žmogus gali ir dirbti, ir mokytis.

Netrukus į Kretingos technologijų ir verslo mokyklos bendrabutį turėtų būti perkelta dar viena šeima, kuri ligi šiol laikinai buvo priglausta Vanaguose.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas