Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Uždraus sustoti įvažiavime į ligoninę

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2014-03-28

Netrukus bus draudžiama sustoti transporto priemonėms įvažiavime į Kretingos ligoninę – tokį ligoninės prašymą per paskutinį posėdį patenkino Eismo saugumo komisija.

Kretingos ligoninės vyriausioji gydytoja Ilona Volskienė, pateikdama prašymą Eismo saugumo komisijai, nurodė, kad įvažiavime į Priėmimo ir kitus ligoninės skyrius abiejose kelio pusėse lankytojai stato automobilius – šie trukdo įstaigą pasiekti greitosios medicinos pagalbos transportui, o taip pat ir ligoninę aptarnaujančiam transportui. Be to, išvažinėjama žalia veja, laužomi šaligatviai.

Eismo saugumo komisijos nariai pritarė Kretingos ligoninės prašymui, suprasdami, kad įvažiavimą automobiliai išties užkemša. „Jei greitosios medicinos pagalbos automobilis dar šiaip taip pravažiuoja, tai gaisrinei tai padaryti būtų jau neįmanoma“,- savo pastebėjimą išsakė Kretingos autobusų parko direktorius Ramūnas Korsakas.

Eismo saugumo komisijos pritarimu, kelio ženklais „Sustoti draudžiama“ bus pažymėtos abi įvažiavimo į ligoninę pusės.

Norėtų stotelių arčiau bendrovės

Eismo saugumo komisija nepritarė bendrovės „Akmena“ prašymui perkelti esamas maršrutinio transporto stoteles „Žaislų cechas“ kelyje Kretinga-Vydmantai per Pryšmančius arčiau bendrovės „Akmena“. Šį prašymą pasirašęs „Akmena“ direktorius Dangiras Samalius nurodė tokius motyvus – esamos stotelės nuo bendrovės nutolę daugiau kaip 200 metrų, o šiomis stotelėmis naudojasi tik bendrovės darbuotojai. Be to, „Akmena“ išreiškė pageidavimą įrengti greitį mažinantį kalnelį ties įkalnėje esančiu įvažiavimu į įmonę, siekiant išvengti skaudžių nelaimių.

Kretingos rajono policijos komisariato Kelių policijos poskyrio viršininkas Ričardas Kačinas išsakė nuomonę, kad perkelti stoteles arčiau bendrovės „Akmena“ būtų nesaugu dėl kelio reljefo. „Perkelti stoteles būtų galima tik tokiu atveju, jei būtų įrengtos specialios vietos autobusams sustoti. Jei autobusas turėtų sustoti kelio važiuojamojoje dalyje, kiltų grėsmė eismo dalyvių saugumui“,- teigė R. Kačinas.

Jam pritarė ir kiti Eismo saugumo komisijos nariai, prisiminę, kad būtent dėl šio kelio ruožo avaringumo prieš daugiau kaip 10 metų stotelės ir buvo perkeltos į tas vietas, kuriose jos dabar ir yra. Tad komisijos nariams diskutuojant gimė toks pasiūlymas – galbūt vadinamąją kišenę autobusui sustoti „Akmena“ sutiktų įrengti savo transporto aikštelės sąskaita. Kitos galimybės perkelti stotelės arčiau bendrovės, komisijos įsitikinimu, nėra.

Prašymą dėl greičio mažinimo kalnelio įrengimo komisija nutarė peradresuoti Klaipėdos regiono keliams.

Vydmantuose ribos greitį

Vydmantų kaimo bendruomenės centras „Vydmantai“ raštu informavo Eismo saugumo komisiją, jog pasirinko vieną iš jos anksčiau siūlytų variantų – įrengti greitį iki 30 km per val. ribojančius kelio ženklus Mokyklos ir Atžalyno gatvėse bei Rąžės gatvės dalyje nuo sankryžos su Saulės tako gatve iki Liepų gatvės. Likusiose gatvėse – leisti važiuoti 50 km per val. greičiu.

Šiam vydmantiškių apsisprendimui Eismo saugumo komisija pritarė.

Be to, Kretingos seniūnijos seniūnas Antanas Gedminas pasiteiravo komisijos narių nuomonės dėl „Pajūrio naujienų“ skaitytojo iškelto prašymo įrengti atitvarus kelyje Vydmantai-Kiauleikiai ties ta vieta, kur skersai kelio, pro jo apačią teka kanalas.

Kretingos kelių tarnybos inžinierius Vidas Bartkevičius paaiškino, kad tiesiant naujus kelius tokie atitvarai yra įrengiami, o seniau nutiestuose jie įrengiami tik esant finansinėms galimybėms – šios šiuo metu yra ribotos.

Nustatė tvarką

Eismo saugumo komisija pritarė mūsų rajono seniūnijų prašymams tam tikruose keliuose įrengti kelio ženklus, ribojančius transporto masę – tai yra būtina siekiant išsaugoti kelius, tapusius trapesnius dėl pavasarinio polaidžio. Kai šios grėsmės nebėra, transporto masę ribojantys kelio ženklai yra pašalinami.

Kelių policijos poskyrio viršininkas R. Kačinas išreiškė pastebėjimą, kad transporto masę ribojantys kelio ženklai panaikinami seniūnų sprendimu, tačiau policija apie tai nėra informuojama. „Žinome, kada šie ženklai ir kur yra įrengiami, o kada jie yra pašalinami – ne. Suprantama, kad tai priklauso nuo oro sąlygų, tačiau reikėtų nustatyti tvarką. Ginčo atveju susidarytų kebli situacija, nes net policija nežino, ar draudimas konkrečiame kelyje tebegalioja, ar ne“,- kalbėjo R. Kačinas.

Šį pastebėjimą palaikė kiti Eismo saugumo komisijos nariai, nutarę, kad ir seniūnai, nuspręsdami nuo tam tikros dienos panaikinti transporto masę ribojančius kelio ženklus, apie tai privalės raštu informuoti policiją.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas